niedziela, 2 marca 2014

9. Monster High. Upiór z sąsiedstwa


Nie bój się - odmienność jest na topie !
Zapraszamy do MONSTER HIGH.
Ta szkoła jest STRASZLIWIE modna 

           To recenzja już drugiej części opowieści o liceum Merston, które bynajmniej nie jest zwykłą szkołą. Osobiście byłam zachwycona pierwszą częścią, ale jak zauważyłam po waszych komentarzach nie ma ona wielu fanów (przynajmniej wśród dorosłych). Mimo nieprzyjaznych opinii nie zniechęciłam się, a widok obu książek na mojej półce bardzo cieszy ;)
            "Upiór z sąsiedztwa" zdecydowanie różni się od "Upiornej szkoły". Przede wszystkim historia przedstawiona jest głównie z perspektywy Cleo de Nile. Rzadziej dowiadujemy się jak wygląda przebieg wydarzeń u Frankie i Melody, a szkoda. Na początku akcja była dosyć nudna, a Cleo niesamowicie irytująca. W pewnym momencie miałam wręcz ochotę się poddać i odłożyć książke. Wtedy właśnie akcja zrobiła się dynamiczna, nieprzewidywalna i zabawna. Egipcjanka w dalszym ciągu denerwowała, ale wydarzenia ją przyćmiły, więc nie zwracałam tak na nią uwagi.
            Pierwsza część zakończyła się pocałunkiem Frankie i Bretta, oraz tym, że wnuczka Frankensteina dosłownie straciła głowę. W kontynuacji Frankie, Melody i Brett chcą pokazać wszystkim, że potwory wcale nie są takie straszne. Sprawa RAD-owców została nagłośniona przez media dzięki temu, że chłopak Bekki trafił zszokowany do szpitala. Kiedy wyzdrowiał i dowiedział się, że potwory naprawde istnieją postanowił pomóc im być zaakceptowanym przez społeczeństwo. Jedna ze stacji telewizyjnych obiecała mu, że wyświetli film, który on nakręci. Wszyscy byli zachwyceni tym pomysłem oprócz Cleo. Ona i jej koleżanki miały wziąć udział w sesji dla teenVOGUE, ale wystąpił mały problem - data premiery filmu była taka sama, jak sesji zdjęciowej. Jak potoczyły się ich sprawy ? Musicie przeczytać! Z pewnością ździwicie się, że akcja może zmienić się tak wiele razy.
                 W wypadku tej książki Lisi Harrison również spisała się świetnie. Język jest bardzo przyjemny, tak jak w pierwszej części. Autorka również bardzo dobrze opisała bohaterów, wydaje się nawet, jakby byli prawdziwymi nastolatkami. Naprawdę możemy wczuć się i poczuć, jakbyśmy bezpośrednio uczestniczyli w tej historii.


Ocena : 8/10

Autor: Lisi Harrison
Tytuł : "Monster High. Upiory z sąsiedztwa."
Wydawnictwo : Bukowy Las, 2011
Stron : 260
Cena : 29,90

2 komentarze:

  1. Jakoś czas temu myślałam o tej serii, ale kasy mi było szkoda, lecz teraz chyba się na nią zdecyduje skoro tak ją chwalisz.

    OdpowiedzUsuń