sobota, 22 marca 2014

11. Skrzydła Laurel


"Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niespotykana historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, gdy na swoich plecach odkryje mały punkcik. Magiczny świat znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy głębi uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła, i dowie się rzeczy, które przyprawiają o zawrót głowy. Co wybierze ? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy świat ludzi i zawsze  pomocnego Dawida?"

          Może już na wstępie zdradzę, że dawno nie czytałam tak dobrej powieści młodzieżowej, a miałam ich w rękach sporo. "Skrzydła Laurel" to lekka i przyjemna powieść o wróżkach, ale również taka, od której nie możemy się oderwać. Sama to poczułam kiedy wieczorem miałam ochotę przeczytać kilka stron jakiejś książki, a skończyłam około 4 nad ranem z przeczytaną książką w ręku i zdziwieniem, że minęło tyle czasu.
           Powieść zaczyna się dosyć spokojnie. Laurel, 15 letnia dziewczyna razem z rodzicami musiała się przeprowadzić i zacząć chodzić do szkoły, co było dla niej trudne, bo wcześniej uczyła się w domu, więc praktycznie nie miała kontaktu z rówieśnikami. Pierwszego dnia szkoły, na lekcji biologii poznała Dawida z którym się zaprzyjaźniła. Chłopak przedstawił ją znajomym, ale Laurel rozmawiała głównie z Chelsea, która później również została jej przyjaciółką.
            Sprawy zaczęły się komplikować, kiedy  na plecach Laurel wyrosło coś dziwnego. Dziewczyna myślała, że to zwykły pryszcz, jednak po kilku dniach wyrosły z niego najprawdziwsze kwiaty przypominające wyglądem skrzydła. Kiedy Laurel odwiedziła stary dom i postanowiła iść na spacer do lasu zaraz przy nim, spotkała Tamaniego, który powiedział jej, że jest wróżką. Wkrótce ona i Dawid znaleźli się w niebezpieczeństwie, bo zaczęły polować na nich trole.

             Akcja jest naprawdę niesamowita, im dalej brniemy w tą historię, tym ciężej oderwać się od lektury nawet na 5 minut. Jedyną rzeczą do której mogłabym się przyczepić jest mała ilość opisów bohaterów, bo tak naprawdę ciężko jest nam wyobrazić sobie kogokolwiek, oprócz Laurel. Nie przeszkadzało mi to jednak, a książka jest fantastyczna i najbliższe recenzje będą dotyczyć kolejnych części.


Ocena : 10/10

Autor: Aprilynne Pike
Tytuł: "Skrzydła Laurel"
Wydawnictwo : Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009
Stron: 257

Cena: 29,90 zł

1 komentarz:

  1. Zgadzam się ! Ja też nie mogłam się od niej oderwać ;) Świetna książka !

    OdpowiedzUsuń