środa, 26 lutego 2014

8. Monster High. Upiorna szkoła." Nie bądź jak inni - wyróżnij się z tłumu !
Witajcie w szkole MONSTER HIGH, tu potwory stają się... UPIORNIE FAJNE "

            Na początku byłam święcie przekonana że jest to zwyczajna książka dla dzieci, bez żadnej ciekawej fabuły. Po raz kolejny jednak okładka wpadła mi w oko i stwierdziłam, że być może warto spróbować. Bynajmniej na książce się nie zawiodłam, a nawet przeciwnie - jestem nią oczarowana!
            Książka skupia się na przeżyciach dwóch "nowych" nastolatek w szkole Merston High. Pierwszą z nich jest Melody, która przez swoją astmę musiała przeprowadzić się do Salem z Beverly Hills. Jej siostrze, Candace nie podoba się zmiana miejsca zamieszkania, więc winę zrzuca na Melody. Dziewczyna jest zakompleksioną nastolatką. W Beverly Hills była nazywana Nochaliną przez duży nos, który zoperował jej przed przeprowadzką ojciec. Uważa ona jednak, że przed operacją było lepiej. Zakochuje się w swoim sąsiedzie, Jacksonie. Jednak na stołówce miał miejsce pewien wypadek, po którym chłopak zostawia Melody. Ta zaprzyjaźnia się więc z Bekką i Haylee, ale od początku widać, że ta przyjaźń jest niesamowicie dziwna.
            Drugą dziewczyną jest Frankie Stein, wnuczka słynnego Frankensteina, stworzona przez rodziców. Jest bardzo podekscytowana pójściem do normalnej szkoły i poznawaniem innych. Ma miętową skórę, którą musi zakrywać makijażem oraz szwy i śruby które muszą być osłonięte ubraniami, co bardzo jej się nie podoba. Od początku sprawia problemy, nie zgadza się na to, że potwory nie mogą się ujawniać. Marzeniem Frankie jest bycie popularną. Przypadkowo zaprzyjaźnia się z dziewczynami takimi jak ona : Cleo, Blue, Clawdeen i Lalą.
             Frankie i Melody nie zaprzyjaźniają się, jak mogłoby się nam wydawać, a nawet wręcz przeciwnie. Mimo, iż obie są nowe nie szukają w sobie wsparcia. Od początku nie przepadają za sobą. Po pewnym, dość oryginalnym incydencie wszystko się zmienia. Czy dziewczyny się zaprzyjaźnią? Tego dowiemy się w kolejnej części.
              Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nie spodziewałam się tak wciągającej historii. "Monster High" czyta się niesamowicie szybko. Ja tę powieść połknęłam w jeden wieczór. Świetna akcja i prosty język to nie jedyne zalety. Postaci są dobrze opisane, a to jak przeplatają się ich losy zdecydowanie oryginalne. Nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych części ! :)

Ocena : 9/10

Autor : Lisi Harrison
Tytuł : " Monster High. Upiorna Szkoła "
Wydawnictwo : Bukowy Las, 2011
Stron : 276
Cena : 29,90 zł

3 komentarze:

  1. Ooo przyjaciółka mi polecała. Mówiła też, że wszystkim kojarzy się to z bajką dla dzieci, jaka leci w telewizji, a tymczasem książka bardziej nadaje się dla nastolatków. Z chęcią przeczytam. :)

    shelf-of-books.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń