piątek, 28 marca 2014

12. Magia Avalonu


" Magia Avalonu to druga -  po Skrzydłach Laurel- powieść bestsellerowego cyklu Aprilynne Pike. Tytułowa bohaterka Laurel Sewell odkryła, że jest wróżką i ma do spełnienia wyjątkową misję. W tym celu udaje się do magicznego Avalonu i doskonali swe nadprzyrodzone umiejętności. Opuszcza jednak tę krainę, gdyż nie chce porzucić ludzkiej rodziny, przyjaciół i ukochanego Dawida. Ale w Avalonie czeka na nią ktoś, z kim łączy ją głęboka więź - Tamani, niezwykły wartownik o szmaragdowych oczach. Tamani nie traci nadziei, że Laurel wróci do jego świata. Dziewczyna będzie musiała dokonać wyboru, który może złamać jej serce... "

          "Magia Avalonu jest kontynuacją  ostatniej recenzjowanej przeze mnie książki - "Skrzydła Laurel". Jak możecie wnioskować z tamtej recenzji, zakochałam się w serii napisanej przez Aprilynne Pike już na początku, a czytając część drugą utwierdziłam się w mojej opinii.
            Czytając tylnią okładkę zauważyłam przytoczoną opinię o tym, że książka jest mieszanką Harrego Pottera i Zmierzchu. Mimo, że nie miałam okazji przeczytać książek Stephanie Meyer, ani też nie miałam od dawna styczności z Harrym, zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie jest to prawdą. Pike stworzyła oryginalny i niepowtarzalny świat, którego nie możemy porównywać do innych powieści.
             Przypomnę, że Laurel to nastoletnia wróżka "podrzucona" do świata ludzi. Jest niesamowicie piękna i stosuje rygorystyczną dietę wegetariańską, ale nie jest to dziwne, gdyż jest rośliną. W wakacje dziewczyna dostaje wezwanie do szkoły w magicznej krainie, Avalonie. Laurel musi nauczyć się używać swojej mocy, by móc bronić rodzinę, przyjaciół i samą siebie.
              Nauka nie przychodzi jej łatwo. Ciężko przyswaja się jej wiedzę bez ludzkich pomocy. Kiedy dziewczyna kończy, jest bardzo zadowolona. Spada na nią jednak wiele problemów - jej stosunki z matką znacznie się pogorszyły, praktycznie ze sobą nie rozmawiają. Laurel miota się również przez chłopaków - Tamaniego, wróżka z którym zna się od dawna i który walczy o jej uczucie, oraz Dawidem, który jest jej ludzkim chłopakiem. Trole próbują zemścić się na dziewczynie, ale pojawia się pewna osoba, która chce pomóc, ale nie wiemy po czyjej stronie naprawdę stoi.
              Akcja w drugiej części jest jeszcze bardziej dynamiczna. Wiele wątków może utrudnić czytanie powieści, ale mimo to uważam ją za fantastyczną. Mamy okazję poznać bliżej Dawida, Chelsea i Tamaniego. Książka ukazuje nam prawdziwą przyjaźń. Jak już wspominałam jestem oczarowana całą serią i zdecydowanie polecam każdemu, kto lubi lekkie powieści o mitycznych stworzeniach.

Ocena : 10/10

Autor: Aprilynne Pike
Tytuł : "Magia Avalonu"
Wydawnictwo : Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010
Stron: 300
Cena : 29,90 zł1 komentarz:

  1. Pierwszą część czytałam i również uważam , że jest świetną książką . Już chciałabym przeczytać drugą część !
    Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń