piątek, 4 kwietnia 2014

13. Złudzenie"Złudzenie to trzecia część opowieści o nastolatce, która odkryła, że jest wróżką. Laurel postanawia opuścić magiczną krainę Avalon, wrócić na ziemię do rodziny i ukochanego Dawida. Jednak gdy niespodziewane wypadki sprawią, że Avalon znajdzie się w niebezpieczeństwie, dziewczyna zaczyna się wahać. Czy kraina zostanie uratowana ? Jaką rolę odegra bohaterka? Czy Tamani, tajemniczy wartownik, który od początku przygody wzbudza jej fascynację, pośpieszy z pomocą ? Laurel stanie przed koniecznością wyboru pomiędzy tym, co pewne i bezpieczne.
       "Złudzenie" jest trzecią po "Skrzydłach Laurel" i "Magii Avalonu" częścią cyklu Aprilynne Pike. Śmiało mogę powiedzieć, że jest ona na razie (zobaczymy co pokaże "Moc przeznaczenia") najlepsza. Autorka z każdą powieścią się rozwija, co mam nadzieje zaowocuje wieloma innymi powieściami :)
           Chciałabym zwrócić uwagę na okładkę. Nareszcie "słodki i uroczy" róż został zastąpiony niebieskim. Myślę że to zmiana na lepsze, bo bądźmy szczerzy, większość z nas, czytelników sięga po książkę dzięki ładnej okładce.
           Akcja rozpoczyna się pierwszego dnia po wakacjach. Na Laurel i Dawida czeka niespodzianka. W lekcjach uczestniczyć będzie Tamani (w skrócie Tam), wartownik z Avalonu, który pojawił się w świecie ludzi by pilnować Laurel i jej rodziny. Dawidowi bardzo się to nie podoba, bo jego dziewczynę kiedyś łączyło coś z Tamanim. Laurel cały czas ćwiczy różnego rodzaju mikstury i uczy się magii. Mimo wielu odkryć cały czas nie może rozgryźć niektórych rzeczy.
           W szkole oprócz Tamaniego pojawia się również Yuki. Oficjalna wersja mówi, że przyleciała z Japonii na wymianę. Laurel i jej przyjaciele znają jednak prawdę o niej. Klea, pogromczyni trolów wyjaśnia Laurel iż opiekuje się Yuki, ponieważ jej rodzice zmarli, a sama  Dziewczyna jest wróżką.  Laurel próbuje odkryć jakim typem wróżki jest i wyniki zaskakują wszystkich.
            Trole w dalszym ciągu polują na Laurel i jej przyjaciół. Pojawił się jednak niemały problem - są odporne na magię wróżek. Tamani ma za zadanie jak najszybciej uwieść Yuki i dowiedzieć się w jaki sposób jest ona związana z tą sprawą.
           Powieść jest nieprzewidywalna i przepełniona zwrotami akcji. Czułam się jakbym razem z bohaterami uczestniczyła w ich przygodach. Pike idealnie zbudowała napięcie. Książka jest pełna ciekawostek, które zaskoczą wiele ludzi ;) Idealnie wpasował się tu również romans Tamaniego i Laurel. Zdecydowanie polecam każdemu zapoznanie się z historią wróżki !


Ocena: 10/10

Autor: Aprilynne Pike
Tytuł: "Złudzenie"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010
Stron: 336

Cena : 29,90

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz