piątek, 14 lutego 2014

6.Osaczona

"Zabiła. Taki zarzut usłyszała Miranda Wood, kiedy w jej własnej sypialni znaleziono zakrwawione ciało byłego kochanka Richarda Tremaina. Obok zwłok leżał nóż kuchenny, którym zadano ciosy. Podejrzane jest również to, że ktoś anonimowo wpłaca za nią sporą kaucję.Miranda musi udowodnić swoją niewinność, mimo że wszystko świadczy przeciwko niej. Walcząc o dobre imię, odkrywa krok po kroku mroczną sieć kłamstw, szantażu i korupcji.
Ale jest ktoś, kto zrobi wszystko, żeby prawda nie wyszła na jaw. Im bardziej Miranda zbliża się do rozwiązania zagadki, w tym większym jest niebezpieczeństwie. W końcu sama staje się celem mordercy."

        Szczerze powiedziawszy fanką kryminałów zostałam niedawno, aczkolwiek miałam w rękach książki niejednego autora tego gatunku. Tess Gerritsen jest jednak moją ulubioną pisarką, ponieważ każda jej powieść tyczy zupełnie innych sytuacji, jest w nią wplątany wątek miłosny, a koniec jest zupełnie nieprzewidywalny ( co bardzo denerwuje u innych autorów, gdy od początku wiem kto zabił ). Jestem fanką jej thrillerów medycznych, ale na "Osaczonej" również się nie zawiodłam, a nawet uważam ją za jedną z lepszych powieści które czytałam .
          Miranda Wood jest spokojną mieszkanką wyspy Shepherd's Island, na której pracuje jako korektorka w gazecie. Wdała się w romans z Richardem Tremainem, jej bardzo bogatym szefem, który ma żonę i dwójkę dzieci. Gdy dziewczyna z nim zerwała, nie mógł się z tym pogodzić, gdyż nie był on przyzwyczajony do odmowy i uważał, że pieniędzmi można kupić wszystko. Kiedy dzwoni do byłej kochanki i oznajmia, że zaraz ją odwiedzi, ona natychmiast ucieka na plażę.
       Po powrocie znajduje ciało zabitego mężczyzny we własnej sypialni. Wszystkie podejrzenia spadają na nią, nikt jej nie wierzy. Wtedy właśnie postanawia odkryć prawdę na własną rękę. Na swojej drodze napotyka Chase'a Tremaina, brata zamordowanego. Na początku, tak jak wszyscy, osądza dziewczynę, ale z czasem zaczyna mieć wątpliwości co do jej winy.W końcu postanawia pomóc Mirandzie w odnalezieniu prawdziwego zabójcy. Tymczasem im bliżej są prawdy, tym bardziej jest niebezpiecznie. Ktoś zaczyna czychać na życie dziewczyny.
         Tak jak już mówiłam, moim zdaniem jest to jedna z lepszych powieści Gerritsen. Cieszę się, że miałam okazję ją w końcu przeczytać, bo leżała na półce i kusiła mnie pół roku, ale zawsze znalazło się coś ważniejszego do zrobienia. Nie ma szans, byśmy domyślili się kto tak na prawdę zabił. Wątek miłosny, mimo iż bardzo nieprawdopodobny, był przyjemny i również zaskakujący. Zdecydowanie polecam lekturę !

 Ocena :  9/10

Autor: Tess Gerritsen
Tytuł : Osaczona
Stron: 300
Cena: 34,99
Wydawnictwo: Harlequin, 20127 komentarzy:

 1. Czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała, dlatego cieszę się, że ty również masz o niej dobre zdanie. To naprawdę świetny kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem kompletnie anty-kryminalna i chciałabym to zmienić, bo tyle osób lubi ten gatunek - musi w nim coś być. Ta książka wygląda ciekawie, być może przeczytam w wolnej chwili ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze fanką kryminałów nie jestem. Może kiedyś się przełamię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kolekcjonerka1.blogspot.com zapraszam może jakaś książka zaciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, w takim razie jeśli zechcę poznać twórczość Gerritsen, będę wiedział od czego zacząć ;-) Sam kryminały pożeram łapczywie od kilku ładnych lat :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem uzależniona od kryminałów. Dzieki za kolejną ciekawą pozycję do poznania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Tess Gerritsen, a "Osaczonej" jeszcze nie czytałam. Już sobie zapisałam ją na listę :)

  OdpowiedzUsuń