niedziela, 13 kwietnia 2014

14. Moc przeznaczenia


"Czwarta i ostatnia część cyklu o Laurel i wróżkach kryje wiele niespodzianek. Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, lecz obfituje w zaskakujące zwroty i dramatyczne wydarzenia. Magicznemu Avalonowi zagraża całkowite zniszczenie! Czy Laurel pomoże wróżkom ocalić ich baśniowy świat? Czy w jej dalszym życiu znajdzie się miejsce dla Tamaniego i Dawida ? "

     
    Przyznam, że koniec serii bardzo mnie zasmucił, ale mam nadzieję że Aprilynne Pike napisze jeszcze wiele książek które mnie tak zaskoczą i zachwycą tak jak te. Powiem, że czuje pewien niedosyt, aczkolwiek cieszę się że w końcu sięgnę po jakieś inne książki, bo nie byłam w stanie przerwać czytania powieści po kolei.
             Akcja rzeczywiście jest niesamowicie dynamiczna i przepełniona zwrotami akcji - nawet w pewnym momencie tak przytłaczają, że ciężko się połapać o co na prawdę chodzi. Nie chcę zdradzać fabuły, gdyż praktycznie każda informacja, którą mogłabym przekazać byłaby dosyć mocnym spoilerem. Uwagę bardzo przyciąga Laurel, bo do końca próbujemy zgadnąć z kim ostatecznie będzie.
           Czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Na samym końcu możemy znaleźć list Dawida do Chelsea, który z pewnością zaskoczy każdego, wywoła bardzo skrajne emocje. Cały cykl serdecznie wam polecam ! Mimo, że nie jest on ambitny, a bardziej lekki  i przyjemny - myślę, że takie oderwanie się od codzienności i przejście do świata wróżek zrobi dobrze nawet fanom cięższej fantastyki, kryminałów i powieści historycznych.

Ocena : 9/10

Autor : Aprilynne Pike
Tytuł : "Moc przeznaczenia"
Wydawnictwo : Wydawnictwo Dolnośląskie
Stron : 269
Cena : 29,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz